גדי אלימלך – ביטוי עצמי

במשך 18 שנים גדי עסק בסטיילינג לאמנים, צילומי מגזינים, אנשים פרטיים, קניינות אישית, סדנאות וכו׳. לפני 8 שנים חזר לחלום הישן ופתח סטודיו לעיצוב שמלות כלה וערב. כיום גדי גם מעביר סדנאות וקורסים בנושא סטיילינג אישי.

גדי טוען בהרצאתו שיש קשר ישיר בין הבגדים שאנחנו לובשים לבין התדמית שלנו, שיש קשר חד בין הנפש פנימה לבין החיצוניות. כשאנחנו קמים בבוקר ומתלבשים לעבודה, יציאה או כל מטרה שהיא, הבגדים הוא כלי למצבים אלה.

מטרת הלבוש יכולה להיות כדי לטשטש את הצדדים שאנחנו פחות אוהבים בגוף וכמו כן להדגיש את המקומות שאנחנו יוצר אוהבים. להרגיש אטרקטיבי יותר ובולט או לחילופין להבלע בהמון.

בפועל, המצב הקיים הוא שיש נשים רבות שהולכות נגד הגוף שלהן. הלבוש מעביר מסר גם כשאנחנו לא מודעים אליו, אנחנו נוטים לשפוט אנשים לפי המראה, במודע ובלא מודע, אשר לרוב מטעה אותנו.

לפי מחקרים, הלבוש מעיד על מטרות ולא על תכונות, מה שנראה מבחוץ מעיד על מה שבפנים.

הטיפים של גדי ללבוש נכון:

בשלב הראשון, בחני את מבנה גופך. בדקי מול המראה אילו איזורים את אוהבת ואילו איזורים את פחות אוהבת. לגבי צבעים, הדרך הנכונה ביותר לראות אם הצבע מתאים עבורך היא לשים את הפריט בגובה החזה ולראות איך הוא משתלב עם צבע העור, השיער והעיניים.

הלבשה תחתונה- היא משתמעותית גם אם אנחנו ׳מסתירים׳ אותה ע״י שכבות בגדים, גדי ממליץ על חזיות פשוטות ותומכות ללא תחרה שנראת מבעד לבד. תחתונים חלקים ללא תפר שחותר את העור ומדגיש שכל אישה צריכה מחטב טוב גם אם היא בגוף של דוגמנית.

גזרות- לאחר שבחנת את גופך והחלטת על איזורים שתרצי להדגיש או לטשטש תוכלי לבחור את הגזרות המתאימות עבורך. הבחנה זו מצריכה הבנה מעמיקה לגזרות וכדאי להתייעץ עם סטייליסט.

הבנה של קווי אורך ורוחב חשובה לבניית לוק וטשטוש איזורים- קווי רוחב תמיד ניתן לשטשטש ע״י קווי אורך בעזרת ג׳קטים ארוכים, צעיפים כו׳.

סגנון הלבוש מביא עימו אמירה אישית, שהיא חשובה לבניית התדמית שלנו. חשוב שנבין באמת למה אנחנו מתחברים יותר ולהתמסר לזה. שימוש באקססוריז ודרך הלבוש הם המיצג באלמנט זה. לאמץ אמירה אישית, אישיות בתוך הלוק היא חשובה לצורה בה יזכרו אותנו, ולשם הצורך שיזכרו אותנו.

המצב היום הוא שהרוב לבושים אותו הדבר, הרוב הגדול של החברה מושפע רבות מרשתות חברתיות ובלוגים שמכתיבים טרנדים מאוד מסויימים וכאן האמירה האישית נעלמת.

אקססוריז – לאביזרים יש תמיד כוח לשדרג כל לוק.

איפור ושיער – חלק בלתי נפרד וחשוב מאוד בטוטאל לוק ובמטרת הלבוש.

גדי ממליץ מאוד על סידור נכון של ארון הבגדים, הצורה בה אנו קמים בבוקר ובוחרים מה ללבוש מושפעת מאוד מהדרך בה הארון מסודר. חשוב מאוד לסדר את הארון באופן יעיל, לזרוק דברים שאנחנו לא לובשים, לצמצם את כמות הבגדים לכמות רלוונטית בלי פריטים מיותרים. סידור נכון יחסוך לנו המון זמן בבוקר בבחירת הבגדים ויעזור לנו להתלבש נכון ומדוייק. כשאוהבים כל מה שיש בארון ניתן להתלבש טוב ובקלות.