מכינה ללימודי
תקשורת חזותית ואנימציה

בכל שנה הבוגרים של המכינה לעיצוב ואדריכלות של סטודיו 6B הם הרוב מקרב המתקבלים למוסדות האקדמיים המובילים לעיצוב ואדריכלות. אנחנו מכינים את מספר המתקבלים הגבוה ביותר בארץ.

חשוב להבין: בכל מקצוע שתבחרו, בכל מוסד המעניק תואר ראשון בעיצוב, תתמודדו מול מאות מועמדים כשבסוף התהליך מכל 6 מועמדים יתקבל רק אחד ולפי המספרים, רוב הסיכויים שהוא יהיה בוגר המכינה של סטודיו 6B.

מכינה פנים

מבחני הקבלה באקדמיה

תהליך הקבלה של לימודי העיצוב והאדריכלות הוא ארוך, ומורכב ממספר רב של שלבים. מבחני הקבלה בד”כ מתחילים אחת לשנה, מחודש פברואר.

ההמלצה שלנו, כדאי להתחיל להתכונן ולהיערך למבחני הקבלה מספיק זמן מראש, כדי להגדיל בצורה משמעותית את סיכויי הקבלה שלך.

תכנית הלימודים שלנו כוללת

הסטודנט רוכש יכולות בפיתוח מחקר צורני, יצירת רישום מעניין, העברת מסר או סיפור ללא מילים, הפיכת תמונה לאיור והבנת משמעותן של אותיות. במבחן הקבלה המעשי המועמד נדרש להראות יכולת שימוש באמצעים גרפיים להעברת מסרים, יכולות מילוליות והתייחסות לשפה וסמל .  המתמחים באנימציה ילמדו מהי הנפשה ,כיצד יוצרים סיפור ויזואלי, אפיון דמויות וראיה קולנועית .במבחן הקבלה ידרשו המועמדים המתמחים באנימציה  להראות יכולות העברת סיפור באמצעים דו-מימדיים.

לקבלת פרטים על המכינה והמועדים הקרובים

מלאו פרטים או התקשרו 1700-70-60-36

  סטודיו 6B שותף להצלחה שלך

  ניסיון

  אנחנו עושים את זה כבר משנת 2000 ולכן יש לנו את הידע המצטבר הכי גדול.  גם בראיה לאורך השנים, גם בראיה רחבה של סטודנטים בכל שנה וגם בהיכרות רבת שנים עם המוסדות השונים.

  עדכניות

  אנחנו מעדכנים ומשנים את תכנית הלימוד שלנו כל הזמן בהתאם למבחני הכניסה והדרישות המשתנים לעיתים קרובות. אנחנו מלווים מספר רב של סטודנטים בקבלה למספר רב של אקדמיות וצוברים כל הזמן עוד ניסיון שעוזר לנו בשיפור מתמיד של תוכנית הלימודים.

  יחס אישי

  מסלול הלימודים שלנו משלב ליווי אישי לכל אורך הדרך. שיעורים פרטיים, שיעורים פרטיים ומגוון רחב של מורים שתוכלו ליהנות מהניסיון שלהם בתחומים שונים וגם מחוות דעת נוספת על העבודות שלכם- מה שיגדיל את סיכויי ההצלחה שלכם.

  תוכנית הלימודים

  שלב א'
  היכרות עם עולם העיצוב ובחירת תחום עיצוב

  במהלך השלב הראשון נלמדים נושאים הנוגעים לכל מקצועות העיצוב, האדריכלות והאמנות, תוך הקניית לקסיקון רחב של טכניקות, אופני ביטוי, חשיבה יצירתית, פיתוח רעיון, תכנים ומיומנויות. בשלב זה נחשפים הסטודנטים לתכנים משלל תחומי העיצוב והאדריכלות על מנת לחזק ולחדד את הבחירה בתחום המתאים לכל סטודנט.

  שיעורים פרטיים – במהלך שלב זה ניתן להירשם לשיעורים פרטיים, עם מורה לבחירתכם,  לצורך עזרה בתכנים הנלמדים.

  שיחת הכוונה אישית עם מנחה בכיר והרכבת מסלול אישי סטודנטים אשר זקוקים להכוונה נוספת יכולים לפגוש מנחה בכיר של המכינה לפגישת ייעוץ אישית, על מנת לסייע,לבחון ולתכנן את תחום העיצוב המתאים ביותר.

  פגישת הייעוץ כוללת:

  • סקירה וניתוח של יכולותיכם ושאיפותיכם במגוון תחומים, טכניקות ודרכי הבעה כפי שבאו לידי ביטוי במהלך השלב
  • בניית לוח זמנים אישי לשלבים הבאים של המכינה. לוח הזמנים יתוכנן תוך התחשבות מרבית באילוצים ובצרכים שלכם, לצד הקפדה על מוכנות אופטימלית לקראת מועדי בחינות הקבלה של המוסד האקדמי המבוקש

  התמקדות בהתמחות מקצועית בתחום שבחרתם תבוא לידי ביטוי בשלב השני.

  מסיום השלב ועד לתחילת שלב ב’, מתקיים בכל שבוע מרתון במגוון רחב של טכניקות ברישום ועבודה עם חומרים. שיעורים אלו נועדו להעניק לכם מסגרת קבועה שבה תוכלו לשדרג  את היכולות הטכניות והמקצועיות שלכם, על מנת שתגיעו לשלב ב’ עם כלים שיאפשרו לכם להתמקד בתחום שבחרתם. 

  שלב ב'
  מסלול מקצועי והכנת תיק עבודות

  לשלב זה מספר מטרות:

  1. להעמיק ולהרחיב את ההתמחות שלכם בתחום העיצוב שבחרתם ללמוד באקדמיה – מהות התחום, שפת המקצוע והכלים המשמשים את העוסקים בו.
  2. הכנת תיק עבודות אישי- ברוב מוסדות הלימוד דרישות הקבלה כוללות הצגת 5-7 עבודות המבטאות את אישיותכם ויכולותיכם. על תיק העבודות להיות אישי, מגוון, רב תחומי ועכשווי. במהלך השלב אחד ממעצבי הסטודיו שייבחר על ידכם, יעבוד אתכם בשיעור אחד על אחד, עד שתתקבלו, על תיק עבודות אישי המותאם לדרישות של כל מוסד ומוסד.
  3. הכנה למבחני הכניסה- נעשית במסגרת ההתמחות המקצועית ולאחריו גם בשיערוים פרטיים לתרגול בחינות הקבלה בעיצוב במתכונת העדכנית ביותר, על-פי מאגר תקדימים רחב מכל מוסד ובכל מקצוע.
  4. פיתוח מיומנות – שתעזור לכם להתמודד בהצלחה עם בחינות הכניסה לאקדמיה במקצוע הנבחר.

  שלב ג'
  הכנה מעשית למבחני הקבלה

  השלב החשוב ביותר של מכינות לעיצוב הוא שלב ההכנה למבחני הקבלה השונים. לאור הניסיון הרב שצברנו בסטודיו 6B, פיתחנו מודל הכנה ממוקד המותאם לכל מקצוע ולכל מוסד אקדמי. ההכנה היא מקיפה ויסודית וכוללת מספר שלבים:

  • מרתונים ברישום – מתקיימים לאורך כל השנה במגוון נושאים כגון: רישום בתנועה, רישום טבע דומם, הגדלה, פורטרט, יצירת פטרן ועוד
  • תרגול סימולציות (משחקי תפקידים) של ראיונות הקבלה מול מנחה מומחה
  • התנסות בסימולציות ממוחשבות
  • סיורים לימודיים ברחבי הארץ – ביקורים בפרויקטים ייחודיים, גלריות ומוזיאונים
  • הרצאות העשרה של אדריכלים, מעצבים ואומנים מובילים
  • עדכונים אחרונים של תיק העבודות בהתאם לדרישות של כל מוסד     

  להלן פירוט על מוסדות הלימוד המעניקים בארץ תארים בעיצוב פנים ותנאי הקבלה בהם:

  למידע נוסף על הלימודים והרשמה

  פנו אלינו לקבלת הסילבוס של הקורסים וחומר עיוני נוסף או לקביעת פגישת ייעוץ לא מחייבת.

   ניתן לפנות אלינו בטלפון: 1700-70-60-36 או לשלוח מייל לכתובת ask@6bstudio.co.il. אנחנו מבטיחים לענות על כל השאלות.