כמעט ואינו מוכנס לשקלול ציון הסכם של המועמד במקצועות העיצוב. מה שכן נלקח בחשבון הן תוצאות הערכת תיק העבודות, בחינות הכניסה בעיצוב וראיון הקבלה. אדריכלות הוא התחום בו נושא זה כן משמעותי.

מבחינה מספרית – בכל מקצוע שתבחרו בכל מוסד המעניק תואר ראשון בעיצוב או אדריכלות על כל 6 אנשים שניגשים מתקבל מועמד אחד.

על מנת להתקבל ללימודי עיצוב אין הכרח ברקע אמנותי כלשהו – הרעיונות שלכם חשובים יותר מהיכולת שלכם לצייר, לרשום או לפסל.

בארץ יש מספר גדול של מוסדות המלמדים את תחומי העיצוב. יש לשים לב לסוג התואר ומשמעותו בשוק העבודה בכל מוסד שתבררו לגביו. התואר הנחשב בתחום העיצוב הוא B.Design,  ובאדריכלות  B.Arch.עם זאת גם תואר בהוראה B.Ed יכול להעניק יתרון בתחום.

כדי לבחור מוסד מתאים, אל תסתפקו בידע כללי או בהמלצת חבר. בקרו במקום, שוחחו עם התלמידים והתרשמו מהאווירה. כמו כן, מומלץ להתייעץ עם מעצב או אדריכל המכיר את שוק העבודה. מידע על מוסדות הלימודים ניתן למצוא כאן: שנקר, בצלאל, H.I.T חולון, ויצו חיפה, המכללה למנהל, טכניון, אוניברסיטת ת"א, הדסה, אריאל, בית ברל

לימודי עיצוב ואדריכלות במוסדות המובחרים בארץ, נחלקים למקצועות סטודיו (יצירה, בנייה של פרויקטים) ומקצועות עיוניים – הרצאות מול כיתה. אופי הלימודים הינו תובעני למדיי ומקשה על סטודנט שמעוניין להצטיין בלימודיו לעבוד במקביל. למי שמעוניין לעבוד, מומלץ לבחור בעבודה המאפשרת גמישות מקסימאלית בשעות העבודה, במיוחד לקראת הגשת סוף סמסטר, בסוף ינואר ותחילת יוני.

למרות שרוב האנשים חושבים שאיכות תיק עבודות היא שתקבע אם המועמד יתקבל ללימודים או לא – בפועל קיימים גורמים מסננים נוספים פחות מוכרים, כגון בחינה פסיכוטכנית בחלק מהמוסדות, מבחנים מעשיים בעיצוב, ראיונות אישיים, ואף

תהליך הקבלה ללימודי עיצוב ואדריכלות הינו ארוך ומורכב ממספר רב של שלבי קבלה. עליכם להיערך מספיק זמן מראש. שנת הלימודים לרוב מתחילה אחת לשנה בחודש אוקטובר ומומלץ להתחיל להתכונן לפחות כשנה מראש.

הרישום למוסדות הלימודים בעיצוב ואדריכלות בארץ מתקיים בין דצמבר למרץ. תהליכי הסינון השונים כגון בחינות, הגשת תיק עבודות וראיונות מתקיימים בדרך כלל בין פברואר לאפריל ומעטים מתקיימים גם במאי ויוני.

קיימות בארץ מספר מכינות מקצועיות ללימודי עיצוב העוזרות לכם להתנסות ולהבין למה אתם מתאימים יותר, לגבש תיק עבודות ולהתכונן בצורה מקצועית למבחני הקבלה וראיונות הקבלה בעיצוב ואדריכלות. לפני שנרשמים חשוב לבדוק האם המכינה אכן מכינה אותך לכל שלבי הקבלה, ומומלץ לבדוק במוסדות עצמם –איך הסטודנטים שם התקבלו ללימודים.

מנטורינג: עיצוב, מורן שגיא חממה וטל וייסמרק

להתקבל לתואר ראשון בעיצוב.

מלאו פרטים ונחזור בהקדם

    אישור קבלת מידע פרסומי