פ'

פרופורציה, פופ-ארט, פרספקטיבה...
פבליון
ביתן
 

פוסט מודרניזם

Post Modernism 1980
זרם חשיבה ותפיסה תרבותית בינלאומית הרווחת באמנות, באדריכלות ובעיצוב החל בשנות השמונים ולמעשה עד ימינו. מעודד פלורליזם, ושולל אחידות ומוחלטות.  
את המושג פוסט מודרניזם טבע לראשונה ההיסטוריון לאדריכלות צ'ארלס ג'נקס (Charles Jencks) כזיהוי של כיווני יצירה המנוגדים למודרניזם.
אופייני לזרם שימוש בציטטות, באקלקטיציזם, בהיסטוריציזם, ובדקורטיביות, בקיטש ובהומור הטעונים משמעויות חברתיות ותרבותיות. הדבר נובע ממאפיין מרכזי של הפוסט מודרניזםביטול ההיררכיה והקניית דרגת ערך שווה לכל צורות הביטוי.
 

פופ- ארט

זרם אומנות שהתפתח בשנות השישים בארצות הברית ובבריטניה. בו חומרי הגלם הם: נושאים מעולם התקשורת והצריכה ההמוניים שעברו תהליך של הגזמה או עיוות אחר אך עדיין בעלי נימה ביקורתית כלפי תרבות הצריכה.
פיגורטיבי
שניתן לזהותו מתוך עולם המושגים הקיים סביבנו.
 
פראדה מיוצ'ה
Prada Miuccia 
מעצבת אופנה, איטליה.
בית האופנה פראדה הוקם ע"י מריו פראדה סבה של מיוצ'ה ב – 1913 במילאנו. מיוצ'ה ירשה את העסק ב 1978 שבעיקר  עסק באביזרי עור. פראדה הרחיבה את העסק לאופנה ומאז היא מכתיבה עיצוב אופנה ומייצרת טרנדים בכל עונה מחדש. גישתה הפמיניסטית מחד יחד עם ההשראה אשר היא שואבת מהעיצובים של אופנת העילית של שנות ה – 50 מולידים כאוס סגנוני וייחודי מרתק.  לבית האופנה יש ליין צעיר "מיו מיו", כמו גם ליין של ספורט.
 
פרופורציה
Proportion
הרגשת האחדות שנוצרת כאשר כל החלקים (גודל, כמות, חלל) עובדים טוב אחד עם השני – הרגשת נוחות. לה קורבוזייה בנה שיטת מדידה בשם "מודולור" הקובעת יחסי גדלים המתבססים על חוקים קבועים שיוצרים תחושה והרגשת נוחות – הנדסת אנוש (כנ"ל האדם של דה וינצ'י ע"פ וויטרוביוס).
 
פרספקטיבה
טכניקת ציור המייצרת אשליה של מרחק ושל עומק. הרחוק יותר נראה קטן יותר. ציור גופים בקרוב לאופן בו העין הייתה רואה אותם במציאות.