הבוגרת תמי עוז התמודדה במסגרת תוכנית המנטורינג שלנו עם בריף מאתגר במיוחד. יחד עם המעצבת כרמלה מגן הרפז ובליווי אדר' אמיר נבון, היא עיצבה בכישרון רב דירת 84 מטר בבניין לשימור, שכללה במקור שלושה חדרים (אחד מהם ממ״ד). הצוות התבקש להפוך את הדירה לדירת ארבעה חדרים המיועדת למשפחה עם שני ילדים מתבגרים. התכנון החדש נדרש להתחשב בקירות ממ״ד שלא ניתנים להזזה ובכיוון האור הצפוני שנכנס במשורה לדירה ולא ניתן לסגור אותו לטובת חדר נוסף. בנוסף ניתנה תשומת לב מיוחדת לעובדה שארבעה אנשים צריכים לחיות ולנוע בהרמוניה בתוך חלל שאינו גדול ונדרש לכלול: אזור כניסה נעים ופתוח, מטבח נוח לשימוש, וכמובן לענות על הצורך הישראלי לייצר כמה שיותר חללי אחסון.
 
 
 
 
 
 
לאור העובדות, נבחר הקיר של החדר הנוסף בדירה להיות קיר זכוכית ששולב עם ארון בגדים החוצה את הזכוכית ויוצר אלמנט מרכזי מיוחד ועדין ששומר על האור הטבעי מהחלונות החיצוניים של החדר. 
המטבח שתוכנן לאורך הדירה מאפשר מקום עבודה ומפגש של כמה אנשים וכולל אי המחובר לפינת האוכל. צידו השני של האי מסתיים בקיר הבטון של הממ״ד שנחשף במהלך השיפוץ, נשמר וסותת ומוסיף לנקודת מפגש מרתקת בין חומרים חזקים ושבריריים: זכוכית, בטון, עץ ושיש, כשהצבעוניות שנבחרה שמרה על מינוריות ואיפוק אלגנטי בגלל הממדים של החלל. בקיר הנגדי של הדירה תוכננה ספריה מרחפת, כמעט לא נראית, שמאזנת ושומרת על הכוח של קיר הבטון כנקודת מיקוד.
 
 
 
 
 
 
התוצאה הצליחה להשיג פתרונות מעולים לחלל קטן ועל תהליך העבודה היצירתי המשותף ניתן ללמוד מדבריה של הבוגרת תמי עוז שסיכמה: "האנשים ששפת האם שלהם היא עיצוב חווים אושר צרוף לדבר עם בני מינם".
ההרשמה לקורס עיצוב פנים מועד אביב בעיצומה. בואו להגשים את החלום שלכם. לחצו לפרטים 
   
  
 
 
 
עיצוב: הבוגרת תמי עוז והמעצבת כרמלה מגן הרפז בליווי אדריכל אמיר נבון,
במסגרת תוכנית המנטורינג של המח' לעיצוב פנים.
צילום: גדעון לוין