כל מי ששיפץ פעם דירה להשקעה יודע שבתהליך כרוכה בעיה- השלב שבו צריך למסור את הדירה למישהו אחר. זה בדיוק מה שקרה לזוג שהתכוון לשפץ את דירת הבאוהאוס הייחודית במרכז תל אביב, במסגרת תכנית המנטורינג של המחלקה לעיצוב פנים. הפרוייקט הייחודי תוכנן ובוצע על ידי הבוגרות המצטיינות איילת פיצ'ון עוז וכרמית גת ונעשה בליווי אדר' אמיר נבון ומעיין זוסמן.
 
צילום : גדעון לוין
לזוג, המתגורר מחוץ לעיר, יש ילדים בוגרים. הם קנו את הדירה להשקעה אך בתהליך השיפוץ התאהבו בה והחליטו לשמור אותה כדירת בילוי עירונית עבורם. הדירה ממוקמת בבניין באוהאוס מקורי, המיועד לשימור מחמיר שטרם עבר שיפוץ. הדירה הייתה במצב בעייתי  אך מלאה בקסם בשל המבנה המעוגל, אופייה הייחודי והריצוף המאויר. במהלך השיפוץ הצליח הצוות לייצר חלל ציבורי מרווח ופתוח וגם חדר רחצה נוסף שלא היה קיים לפני השיפוץ. בתהליך עברה הדירה בהצלחה חידוש  תוך שמירה על אופי הבניין וקונספט הבאוהאוס הייחודי.
 
צילום : גדעון לוין
המבנה ה"אונייתי" של הדירה היווה השראה משמעותית בתהליך וסימניו ניכרים בשילובי הברזל השחור, יצירות האומנות הכחולות ותנועות "גלים" הניכרות על פני הריצוף המקורי שנשמר ועבר תהליך פירוק עדיין במיוחד  לצורך העברת תשתיות. בשלב הריצוף התגלה שחסרים כמה אריחים שלא ניתן להשיגם משום שהם מקוריים והקבלן המבצע פנה לשכנים אשר הסכימו למסור לצוות אריחים עודפים שהיו ברשותם. כך גילה הזוג כי זכה לא רק בריצוף מקורי אלא גם בשכנים טובים.
צילום: גדעון לוין
  הפרוייקט המאתגר דרש עבודה עם בעלי מקצוע טובים  שידעו להתמודד עם מורכבויות טכניות ובניה לא סטנדרטית אך התוצאה הסופית מרשימה במיוחד וייחודית ממש כמו סיפור אהבה ממבט ראשון.  
צילום : גדעון לוין
   

צילום: גדעון לוין
צילום: גדעון לוין

 
עיצוב ותכנון – איילת פיצ'ון עוז וכרמית גת ליווי הפרוייקט – אמיר נבון ומעיין זוסמן