החלטנו שכדאי לכם להכיר את עדי כרמל, בוגרת המחלקה לעיצוב פנים. תיכף תבינו למה.

מי אני:

עדי כרמל, בת 27 מתל אביב

בוגרת המחלקה לעיצוב פנים בסטודיו 6B

בעלת משרד לעיצוב פנים

עורכת ראשית ושותפה במגזין העיצוב סטייל דוקו

מגיל מאד קטן היה ברור לי ולכולם שאעסוק בעיצוב. תמיד אהבתי ליצור ולעצב. הייתי יושבת ומציירת בתים, בוחרת לאנשים מה ללבוש, מכינה תכשיטים ואהבתי כל מה שהיה קשור לאסתטיקה ועיצוב.

גדלתי בבית אסתטי ובתור ילדה הייתי נוסעת הרבה בעולם. נחשפתי לתרבויות, ומוזיאונים בגיל צעיר, דבר שהשפיע עליי המון. כשהייתי קטנה דודתי היתה מביאה לי את מגזין 'ווג' במיוחד מקנדה (בארץ עוד לא היו) והייתי גוזרת את התמונות שאהבתי ומסדרת לפי קולקציות, טרנדים וצבעים.

גם היזמות בערה בי מגיל צעיר, בגיל 15 החלטתי שאני מקימה עסק לתכשיטים, למדתי הכל לבד ועשיתי ליין שלם של שרשראות וצמידים. הפקתי קטלוג והגעתי לאנשים מפורסמים הביתה כדי שילבשו את הדברים שלי. היו עוד כמה כאלה בדרך, כל אחד לימד אותי המון.

לימודי עיצוב פנים בסטודיו 6B

בגיל 20, אחרי הרבה התלבטויות, החלטתי שאני רוצה  ללמוד עיצוב פנים. הרגשתי שזה משלב כמה מהתחומים שאני אוהבת והרעיון לקחת חלל סתמי ולהפוך אותו למשהו אחר, קסם לי.

אחרי בירור יסודי בכל המוסדות לגבי תואר בעיצוב פנים, כולל הליכה לימים פתוחים, מבחנים וכו', הבנתי שאני רוצה משהו ממוקד. העדפתי ללמוד את הכל באינטנסיביות ואז ללכת לתרגל את זה פרקטית. מישהו המליץ לי על סטודיו 6B והתחלתי את הקורס המקצועי. הייתי בת 20, הכי צעירה בקבוצה, אבל למדתי המון. גם ברמה הפרקטית, גם על תהליך עבודה מסודר, מאד התמקצעתי בתכניות העיצוב ובהמשך הדרך הבנתי כמה חשוב לדעת להוציא תכנית כמו שצריך.

צילום:  עדי כרמל

תוך כדי הלמידה לא הפסקתי ללמוד בעצמי עוד דברים, קראתי ספרים, השתתפתי בתחרויות שהיו בסטודיו, הלכתי לתערוכות, קראתי מגזינים, קראתי על מעצבים. כל מה שיכולתי לעשות – עשיתי.

 פתיחת עסק משלי בגיל 23

בסיום הלימודים הלכתי לעבוד אצל מעצב הפנים גלעד בלוך למספר חודשים. מהר מאד ולמרות הדעות השנויות במחלוקת של סביבתי, החלטתי לפתוח משרד עצמאי משלי. זה לא היה קל, גם בגלל גילי הצעיר (23) ומציאת לקוחות לא קורית בין לילה. התחלתי בעיצוב של דירה קטנה של מכרים. הבנתי שאני צריכה להוכיח את עצמי. ובאמת, לאט לאט, מפה לאוזן אנשים התחילו להכיר אותי ואת העבודות שלי. מאז עשיתי פרוייקטים גדולים יותר כמו דירות פנטהאוז, בתים בסביון ועוד.

צילום: איתי בנית

הפרויקטים שלי מאד טוטאליים, אני מעורבת בתהליך משלב הקונספט הראשוני, תכנון הבית ועד הנרות שעל השולחן והאומנות. המון פעמים אני מעצבת גם את הרהיטים עצמם, את גופי התאורה ואפילו את המצעים.

צילום:  עדי כרמל

אני מאמינה שחומרים, טקסטורות, צבעים ודקורציה יכולים לשנות חלל. אם מעצב פנים מתכנן חלל נכון ללקוח אבל לא משלים אותו עם החומרים והדקורציה הנכונה, לדעתי, העבודה לא הושלמה.

למה החלטתי לפתוח מגזין ואיך עשיתי את זה?

שנים שאני מכורה לספרים ומגזינים של עיצוב פנים ועיצוב אופנה. אני אוספת מהדורות מוגבלות של ספרי עיצוב ואמנות וקוראת מגזינים מכל העולם. תמיד אני שומעת מאנשים ומרגישה בעצמי שבארץ עוד לא קם מגזין עיצוב ברמה יותר בינלאומית, כזה שמדבר בשפה האסתטית שלי. מגזין שיביא לארץ חומרים יותר בינלאומיים וישלב אותם עם צילומים יפים. כזה שיאפשר לקרוא על אנשים מעניינים, גם אם הם לפעמים מאחורי הקלעים.

אז לפני שנה החלטתי שאני רוצה להקים אחד כזה.

כמובן, אנשים חשבו שאני לא נורמלית, איך אני אקים מגזין בלי ניסיון בתחום הזה, בלי תקציב של מו"ל גדול ואל תשכחו שעדיין יש לי משרד לעיצוב פנים פעיל. סיפרתי על הרעיון לבן זוג שלי אסף, כלכלן ויזם בעצמו שאוהב לעשות כל מה שאני לא, שזה אומר כל מה שקשור לכספים, למשקיעים, לדו"חות, פגישות, בניית אתר, דברים טכניים וכו'. למזלי, הוא החליט ללכת על זה יחד איתי.

יחד החלטנו לעשות משהו שונה. להקים מגזין חדש שיעסוק בעיצוב אופנה, פנים, אמנות, לייף סטייל וכל מה שיפה.

צילום: איתי בנית מתוך המגזין סטייל דוקו

בנינו אותו בפורמט שעדיין לא ממש מוכר בארץ. פורמט אינטרנטי אינטראקטיבי, שבו אפשר להעביר דפים, לראות סרטי וידאו בתוך הכתבות וללחוץ על מוצר שאהבת ולקנות אותו ישירות. רצינו ליצור מקום שיהווה השראה, כזה שאפשר לברוח אליו וליהנות מכל רגע. מסביב למגזין ישנו אתר עם תכנים בנושאי עיצוב שמשתנים כל הזמן.

זו הייתה דרך ארוכה ועבודה מאד קשה. אני חושבת שבתחילת הדרך שנינו לא הבנו במה זה כרוך להרים עסק כל כך גדול. לאט לאט, הקמנו צוות גדול של אנשי מקצוע מדהימים: צלמים, סטייליסטים, כתבים ועוד. בתחילת דצמבר עלה לאוויר הגיליון הראשון של 'סטייל דוקו' 150 עמודים של עיצוב ויופי משולב עם תוכן וסיפורים אישיים מעניינים.

צילום: תום מרשק מתוך המגזין סטייל דוקו

התגובות היו מדהימות, מהרגע שהעלנו את האתר לאוויר קיבלנו מאות תגובות, ואלפי כניסות למגזין. עכשיו אנחנו עסוקים בליצור תכנים נוספים לאתר, לעבוד על הגיליון הבא ובעוד הרבה הפתעות שאנחנו מתכננים להמשך.

טיפ חשוב?

העצה הכי טובה שאני יכולה לתת למי שמתחיל, היא קודם כל לאגור ידע: לחקור על ספקים, על אנשי מקצוע טובים, סגנונות בעיצוב, ללכת לתערוכות, לקרוא ספרים, כל מה שאפשר. הדבר השני זה לעשות את הדרך שאתה מרגיש שנכונה לך. יש כאלה שצריכים לעבוד במשרד כמה שנים ויש כאלה שרוצים לקפוץ ישר למים. תקשיבו למה שאתם רוצים בלי להתבלבל ממה שאנשים אומרים לכם ואם יש לכם רעיון שאתם מאמינים בו, תעשו!

עוד לא ביקרתם במגזין של עדי? אנחנו ממליצים בחום – לחצו כאן 

רוצים גם להצליח בגדול כמו עדי? לחצו כאן לפרטים נוספים על הקורס לעיצוב פנים