המחלקה לעיצוב אופנה וניהול מותג בסטודיו 6B, יחד עם חברת ילון נציגת סברובסקי בישראל, בשיתוף עמותת "החצר הנשית", התחילו במיזם חדש בתחום עיצוב האופנה – "יפו–תל-אביב", שיעניק לנערות בסיכון מאזור יפו הכשרה בעיצוב אופנה.

הנערות, בחונכות הסטודנטיות ממסלול אופנה של סטודיו 6B, יעברו הכשרה מקצועית בתחום עיצוב האופנה,  בהנחיית המעצב עידו רקנטי, והכשרה טכנית בהנחיית התדמיתנית אורי טופז. זאת בנוסף לשיתוף פעולה עם חברת ילון, נציגת סברובסקי בישראל, שתיתן להם קריסטלים והכשרה בשיבוצם.

במיזם הנערות והסטודנטיות יעברו תהליך מלא, מרעיון ועד למכירה בבוטיק העמותה בנמל יפו המתחדש.

בפרויקט משתתפות  8 בנות מהחצר הנשית בגיל 17-25 מדרום ת"א, ו-8 סטודנטיות מהמסלול לעיצוב אופנה וניהול מותג אשר חונכות אותן.

קונספט עיצובי

תל אביב יפו הוא השם הרשמי של העיר. אותה עירייה, אותו ראש עיר , אותם ארנונה ומים. למרות זאת לא ברור עדיין עם זאת ישות אחת או שני ערים שמתנהלות במקביל. לכן הפכנו את זוג המילים ובחרנו בשם יפו ת"א.

במהלך  הפרויקט, הסטודנטיות  והנערות יחדיו יצאו למסע גילוי עצמי שאותו יעצבו למערכת לבוש. שאלות אשר נשאלות מדי יום, יקבלו בפרויקט שלנו תשובה  אחרת. איזו מערכת יחסים נרקמה במשך השנים בין שתי הערים וכיצד המיקרו קוסמוס של מזרח ומערב מתקיים בה . כיצד יפו משפיעה על תל אביב , האם תל אביב זו יפו או יפו זו תל אביב.

כל פרויקט יעסוק באספקט אחר של  הסממנים העירוניים , אנושיים  של המרחב הנחקר (רחובות ,בתי קפה ומסעדות, מרקם אנושי,   גנים ציבוריים, שווקים וכ"ו )ויתורגם ממסע צילומים אישי של זוג היוצרות, למוצר מוגמר של מערכת לבוש  אופנתית וקונספטואלית.

יעדים

חיבור בין סטודנטיות שניתנה להן ההזדמנות להגשים חלום, לבין נערות שרוצות גם הן להתקרב אליו. זו היא הזדמנות להפגיש בין נערות שבאות ממקומות שונים וללמוד אחת מהשנייה וממערך הקורס, כך שהחוויה  הלימודית  היא המעלה המרכזית.

הפרויקט מאפשר לנערות, באופן יוצא דופן לעצב וליצור פריט לבוש , ולאחר-מכן לחוות את תהליך המכירה בחנות העמותה, ובכך משמש הכשרה מקצועית ועסקית בתחום האופנה.

הקורס כולל 15 מפגשים שיתקיימו אחת לשבוע למשך שעתיים וחצי, על-פני כחודשיים החל ב-10.10.12 , עד סוף דצמבר 2012 והוא למעשה מלגת לימודים מלאה בשווי אלפי שקלים.

עם סיום הקורס יתקיים אירוע חגיגי ותערוכה, בהשתתפות נשים ידועות מתחומים שונים, שיוזמנו להציג את השמלות שעיצבו הנערות הנבחרות. אנחנו עוד נעדכן.