אי שם, במקום הכי מרכזי בתל אביב, בשד' חן, איתרה תוכנית המנטורינג שלנו פיסת גן עדן ירוקה ואלגנטית בצורת דירת גן נדירה.
 

צילום: איתי בנית

 
 
במסגרת הפרוייקט המאתגר קיבל צוות המעצבות דירת גן קטנה וחשוכה ובעזרת כשרון רב הפך אותה לדירה אלגנטית ומודרנית עם קריצה אירופאית רגועה, תוך שהן מצליחות לשדרג את הדירה המוזנחת והחשוכה בת 2 חדרים (70 מ״ר) לדירת בוטיק יוקרתית בת 3.5 חדרים.
 

צילום: איתי בינת

הדירה, שהוגדרה  כדירת יוקרה להשקעה עבור תושבי חוץ, דרשה הקפדה יתרה על הפרטים בה, גופי התאורה, הכלים הסניטריים ופרטי הנגרות. הדבר חייב גם מציאת פתרונות יצירתיים מבחינת צורכי אחסון גדול (למזוודות) וכד׳, תוך ניצול מקסימלי של כל מטר רבוע.
 

צילום: איתי בינת

בדירה, המהווה חלק מבניין לשימור, לא ניתן היה לשנות את הפתחים המקוריים. באמצעות חלוקה מחדש של חלל הפנים, מיקד הצוות את תשומת הלב בחלל בגינה המקיפה את הדירה (40 מ״ר) ובכך הפך אותה לחלק אינטגראלי מהפנים ואפשר שטיפה באור טבעי של מקסימום חללים בדירה.
 
צילום: איתי בינת
 
על מנת להעצים את התחושה של  מרחב גדול, מואר ואופטימי, נעשה בדירה שימוש רב בקירות זכוכית שמוסגרו בפרופילים שחורים ואלגנטיים.
 
 
צילום: איתי בנית
 
הוויטרינות הממוסגרות המקוריות מעץ אלון עתיק הושארו (עקב השימור), טופלו ונצבעו מחדש, והעניקו מסגור יפהפה לקיר הירוק הנשקף כמעט מכל פינה בדירה. בנוסף שונה מיקומו של המטבח, כך שיפנה לחצר הירוקה (משני כיווניו) ויתקשר בצורה הרמונית עם פינת האוכל שבחצר ועם מטבח החוץ המרשים שנבחר בקפידה לדירה. 
  
צילום: איתי בינת
איך אתן מסכמות את החוויה? נעמה וולוצקי ודנה שגיב: הליך תכנון הדירה היה ארוך וקפדני, מתוך כוונה להגיע לתוצר האופטימלי, אך שיתוף הפעולה הפורה והאנרגיות החיוביות של צוות התכנון, הפכו את הפרוייקט לחוויתי וכייפי במיוחד.

.

 
תכנון ועיצוב: נעמה וולוצקי ודנה שגיב, בליווי מעיין זוסמן ואדר' אמיר נבון