רגעים מרגשים במחלקה לעיצוב אופנה וניהול מותג אישי

השנה לא חסרו לנו רגעים מרגשים במחלקה לעיצוב אופנה. עידו רקנטי, ראש המחלקה לעיצוב אופנה, מספר על הדברים שעשו לו טוב בשנה החולפת.

אופנה ותקווה מאחורי הסורגים – פרוייקט נווה תירצה

מדי שנה המחלקה לעיצוב אופנה מקיימת פרוייקט חברתי גדול למען הקהילה, בשיתוף סגל המורים וסטודנטים מצטיינים. השנה התרגשתי במיוחד מהתהליך המרתק שעברתי במסגרת פרוייקט זה. אחת לשבוע, במשך ארבעה חודשים, נסעתי בימי שלישי בבוקר ביחד עם הסטודנטיות המצטיינות (לינור שיזף-ברויט, ליאור רז, עדי בראונטל, ענת גולן, יערית בן יאיר ומרוא אלעגו) לכלא נווה תירצה ברמלה. שם, לאחר בידוק בטחוני מתיש ונהלים קפדניים פגשנו 7 אסירות שלקחו חלק בפרוייקט. הסטודנטיות והאסירות עבדו בצמדים (אסירה וסטודנטית) על עיצוב וביצוע מיני קולקציה בת שלוש מערכות לבוש. מרגש במיוחד היה לראות את הרגישות וההתמדה של הסטודנטיות , את המרקמים האישיים שנוצרו בין נשים המגיעות מסביבה כל כך שונה ושלרגע קצר עסוקות בהגשמת חלום משותף קטן. מציאות הכלא מאוד קשה וכמובן באה לידי ביטוי בהרבה רבדים, אך כאשר התחלנו לעבוד ביחד תחושה חדשה של תקווה פקדה את האוויר. בסיום התהליך התקיימה תצוגת אופנה בין כתלי הכלא, לראשונה בישראל. את התצוגה הנחתה בהתנדבות קרן מור והוזמנו אליה מעצבי אופנה נבחרים, לצד משפחות האסירות והסטודנטיות. התגובות לא אחרו לבוא – הן מבין היושבים בקהל והן מכלי התקשורת בארץ ובעולם – החל מכתבות שפורסמו ב-YNET , ב-XNET  ידיעות אחרונות והארץ ועד לכתבות שפורסמו ב- NBC ומהדורות חדשות מהעולם (רוסיה, צרפת ועוד).

צילומים: אביעד הרמן

עיצוב תלבושות למסעדת טאי זו

מסעדת טאי זו היא אחת המסעדות הכי טרנדיות היום בתל אביב. המסעדה אמנם מעוצבת בקפידה, אך בגדי המלצרים והברמנים לא עמדו באותם הסטנדרטים. המחלקה לעיצוב אופנה קיבלה את המשימה לעצב את  המדים למסעדה במתכונת תחרות –  הדגמים של הסטודנט הזוכה ייוצרו ויהפכו למדים הרשמיים של המסעדה. לשלב הגמר בתחרות הגיעו לינור שיזף ,ענת גולן , מנו גרשטנקורן ויעל אסנפי.

כל המשתתפים הפגינו רמה מקצועית גבוהה והיה זה מרגש לראות את התוצאות . 

הפרוייקט של ענת גולן נבחר ע"י צוות טאי זו כמתאים ביותר. בימים אלה הוא נמצא בייצור ובקרוב תוכלו לראות את צוות המסעדה לובש את הדגמים.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מלגות לסטודנטיות מצטיינות
השנה קיבלו שתי בוגרות המחלקה לעיצוב אופנה פרס כספי על הצטיינות בלימודים:
 חני מישור קיבלה מלגה בסך 7000 ש"ח ועדי בראונטל קיבלה מלגה בסך 3000 ש"ח .
חני הצליחה לעצב קולקציה פיוטית בעלת כתב יד אישי וממוקד בהשראת קדושת ירושלים. הטיפול בבדים והגזרות המאופקות הצליחו להעביר את המחקר שלה ליצירה מושלמת . חני היא דוגמא לסטודנטית שערכים של צניעות ורעב ללמוד הם מתכון להצלחה.

עדי בראונטל עיצבה קולקציה בהשראת גורדי שחקים. עדי עבדה בהקפדה במהלך כל שנת הלימודים והיה מרגש לשמוע ממנה שזו הפעם הראשונה בחייה שמוסד לימודי נותן בה אמון ומלווה אותה לאורך הלימודים במסירות.

עבודת עיצוב ויצירת קולקציית גמר היא קשה ומורכבת ודורשת המון נחישות. חני ועדי הן דוגמא לסטודנטיות שהצליחו ליצור קולקציות מוצלחות ובעיקר לעבור תהליך, לכן סטודיו 6B שמח לפרגן ולתת להן תמיכה קטנה בדרך להגשמת החלום.

תצוגת אופנה ברוטשילד

בשנה האחרונה "השתלטה" המחלקה לעיצוב אופנה על שדרות רוטשילד. לסטודנטים שלנו ניתנה הזדמנות להציג את עבודתם בפני הקהל הרב שהגיע לשדרה הכי תל אביבית, לשתי תצוגות אופנה שונות– האחת במסגרת אירועי בתים מפנים, בה עיצבו הסטודנטים בגדים בסגנון הבאוהאוס המזוהה עם העיר תל אביב והשנייה במסגרת שבוע הטכנולוגיה של תל אביב, בה הוצגו דגמים המשלבים טכנולוגיה לבישה.

צילום: אביעד הרמן

לסיכום, אפשר לומר שהיתה זו שנה עמוסה בכל טוב ונקווה שהשנה הבאה תניב שיתופי פעולה פוריים וסטודנטים מוכשרים כמו בשנה החולפת.

רוצים להגיש חלום ולהפוך למעצבי אופנה?

לחצו כאן לפרטים נוספים על הקורס לעיצוב אופנה בסטודיו 6B