ליטל רוזנשטיין ולוסי ויקנין הן בוגרות לימודי עיצוב הפנים שנבחרו כמצטיינות מטעם הסטודיו במחזור שלהן וכמו כל בוגר מצטיין גם הן השתתפו בתכנית המנטורינג בה 2 מצטייני הקורס מעצבים דירה החל משלב התכנון ועד שלב הביצוע בליווי אדריכל אמיר נבון וצוות סטודיו 6B. הדירה שקיבלו המעצבות ממוקמת בלב ת"א ברחוב צבי שפירא ומשתרעת על פני קומה שלמה בשטח של כ-150 מ"ר.

לפני התהליך היתה הדירה בת 4.5 חדרים ובסיומו הפכה לדירה בת 5 חדרים.

הלקוחות הלקוחות הם משפחה צעירה, זוג ו-2 ילדים קטנים והם חיפשו בית קבע עבור משפחה שעתידה להתרחב בהמשך וגם הבית צריך להתאים לכך.

חלל מאתגר מבנה הדירה הוא כמו האות ח', כך שבכל מקום שמודדים את הדירה הפרופורציות הן מלבניות והחלל צר באופן יחסי. לכן היה חשוב לנצל את השטח בצורה חכמה. המעצבות לא נרתעו והפכו את החיסרון ליתרון -באזורים מסויימים החליטו להקצין את התחושה המלבנית והצרה והפכו אותה לדרמטית, למשל במטבח ובסלון.

באזורים אחרים הן חילקו את המלבן הצר לחללים ריבועיים כדי לשבור את התחושה המלבנית ושם מוקמו החדרים.

 

דרישות הלקוח: לזוג הצעיר היו כמה דרישות, כשהמרכזית היתה חלל אחסון גדול, מעין "ארון משפחתי". כך יצרו המעצבות ארון באורך 7 מטרים שהנפח שלו שווה לחדר שלם.

דרישה נוספת של הלקוחות היתה לחדרי ילדים שיש ביניהם קשר כלשהו – שלא יהיו נפרדים לגמרי. הוחלט לעצב ארון שיש בו פתח ל-2 חדרי הילדים הצמודים והם יכולים לעבור דרכו בין החדרים וכך נוצרת ממלכה לילדים.

קשר נוסף שנוצר בדירה נעשה בין חדר ההורים לחדר הילדים. ההורים ביקשו לעצמם חדר קטן יחסית וכדי לפתור את בעיית האחסון בחלל קטן, נתלה ארון מאחורי מיטת ההורים הפולש לחדר הילדים – בצד אחד של הארון מאחסנים ההורים את בגדיהם ובצד השני הושמו בו ציורים של הילדים. כך בדרך אסתטית ומעניינת יש נוכחות תמידית של ההורים בחדר הילדים.

בנוסף, המעצבות נתבקשו ליצור פונקציית שירותי אורחים, אך לא ניתן היה למקם אותה בכניסה לדירה. לכן הוחלט לא להצניע או להסתיר את השירותים, אלא דווקא להשתמש בבעיית המיקום כיתרון והשירותים מוקמו בגב הסלון גל גבי במה מוגבהת (הקוביה הכחולה) והם משמשים כמחיצה בין האזור הפרטי לציבורי בבית.  

הזוג ביקש דירה שהיא לא מצועצעת מדיי, אך גם לא לבנה מדיי והמעצבות החליטו על משחק של אפורים עם זריקות צבע במינון מבוקר.

התוצאות המרהיבות מוצגות לפניכם.

ומה אחרי המנטורינג?

בעקבות שיתוף הפעולה הפורה בין המעצבות על פרוייקט המנטורינג החליטו השתיים לפתוח ביחד משרד לעיצוב פנים וכיום הן כבר עובדות על מספר פרוייקטים שנמצאים בשלבי ביצוע.

רוצים לשמוע עוד פרטים על לימודי עיצוב פנים אצלנו ועל תכנית המנטורינג?

לחצו כאן לפרטים נוספים

 או התקשרו אלינו בטל': 1-700-70-60-36


  צילומים: גדעון לוין קבלן ביצוע: תמיר ריעני הלוי נגרות: עופר אדינבורג