השבוע פורסמה ב- XNET דירה שעוצבה על ידי יעל גורביץ' ועינת ארליך, הבוגרות המצטיינות של המחלקה לעיצוב פנים, במסגרת תוכנית המנטורינג שלנו. הפרוייקט כלל עיצוב דירה בגודל  75 מ"ר. עד כאן נשמע פשוט אבל האתגר היה להכניס בה 5 נפשות וגם 3 חתולות…  
כניסה לחדר הרחצה בחדר השינה של ההורים | צילום איתי בנית
בעלי הדירה הם זוג נוסטלגי שטייל וחי תקופות ארוכות בעולם. במהלך השנים הם ליקטו חפצים, ציורים, רהיטים, מגזינים ועוד וקשה להם להיפרד מפריטים נוסטלגיים ובהתאם גם מהבית הוותיק שלהם. מצד אחד ביקש הזוג מראה נקי ומודרני עם הרבה פתרונות אחסון ומצד שני היה להם חשוב לתת את המקום הראוי לדברים של פעם. "אפילו פריטים חדשים שנבחרו לבית הם ברוח עיצובית של פעם, כמו המרצפות המאוירות או הפריטים שנקנו בשוק הפשפשים וכדי לאזן את האווירה הנוסטלגית, נבחרו גם פריטים מודרניים בקווים נקיים, כמו למשל גופי התאורה" מספרת גורביץ'.
מבט מחדר המשחקים לחדר הילדים | צילום: איתי בנית
ביצירתיות מרשימה הצליחו המעצבות ליצר בדירה שני חדרי שינה לילדים, חדר משחקים וחדר הורים הכולל אפילו מקלחת צמודה. עוד בשלבי התכנון הסתבר שבדירה של 75 מ"ר קירות הם בזבוז של מקום ובהתאם הם הוחלפו בארונות אחסון שחלקם דו צדדיים וחלקם משמשים כמחיצות בין שני חלקי החדר ולמעשה ניתן לומר כי לא מדובר בסתם ארונות, אלא במלאכת נגרות מדויקת שתוכננה עד הפרט האחרון.
סלון | צילום : איתי בנית
לקירות הבית הוענק צבע בהיר אחיד ועל מנת  לשבור את המונוטוניות יצר הצוות  בסלון קיר בצבע כחול עז. לאחר הצביעה הוחלט לצבוע גם את הדלת בצבע זהה, כך שכל הקיר שנוצר מאוד דומיננטי ועליו מוקמו גם הספרייה המשפחתית ופינת העבודה.
דלת חדר ההורים נצבעה בכחול עז | צילום: איתי בינת
התוצאה היא דירה המשקפת את אופיה הייחודי של המשפחה ומאפשרת תחושת מרחב משמעותית, תוך הקפדה על שילוב בין קווים מודרניים ונוסטלגיים.
צילום : איתי בנית
עיצוב ותכנון – יעל גורביץ' ועינת ארליך ליווי הפרוייקט – אמיר נבון