שיתוף פעולה אנושי מרגש בין סטודיו 6B, עמותת לב נעמי, וחטיבת הילדים של בית החולים קפלן הוליד יוזמה מרגשת, במסגרתה כיכבו ילדות שניצחו את המוות והיו מאושפזות בחטיבת הילדים בבית החולים קפלן. תצוגת האופנה התקיימה בתוך כתלי בית החולים, בדיוק במקום בו נלחמו הבנות על חייהן, כאשר הקונספט של התצוגה הוא "לחיות את החלום", או במקרה זה – ללבוש אותו.
מוציאה גזרה בסטודיו
  את הבגדים אותם לבשו הבנות עיצבו הסטודנטים במחלקה לאופנה של סטודיו 6B, בשיתוף פעולה מלא איתן. כל ילדה נפגשה עם סטודנט או סטודנטית שהתנדבו למשימה וסיפרה להן אודות בגד חלומותיה, עיצוב הבגד הנחשק התבסס על אהבה כזו או אחרת של הילדות כלפי תחום או רעיון מסוים. כך למשל, ניתן היה למצוא בגד שמקור ההשראה לתפירתו מגיע מעולם הריקוד הסלוני או בגד אחר שמקור השראתו מגיע מסרטי פנטזיה ועוד.
מדידות בסטודיו
  הכוכבות בתצוגה היו כאמור ילדות שעברו השתלות כבד והבריאו בזכות טיפולה המסור של פרופסור אתי גרנות, מבית החולים לילדים של קפלן, שהוקם ונחנך לאחרונה. לדברי גרנות, בבית החולים לילדים בקפלן, לצד הטכנולוגיה החדישה, מקפידים לייצר אווירה נעימה וחיובית לילדי בית החולים, מתוך ההכרה ביתרונות הרגשיים והבריאותיים הטמונים באווירה זו, עבור הילדים האמיצים.
חלום שמתגשם.
צילום: רות פרישברג, בי"ח קפלן
האווירה החיובית עליה מדברת גרנות קיבלה חיזוק משמעותי במיזם זה בזכות הסטודנטים של סטודיו 6B (סיגל צברי, שיר בירן, מיה שפר, שירה חירם, רמי רחמים) שהסכימו לעצב בהתנדבות את הבגדים אותם דמיינו הילדות. "זו לא משימה פשוטה לשבת מול ילדה קטנה, לדובב אותה ולהפוך את החלום שלה למציאות מוחשית, לשמחתנו הסטודנטים שהתנדבו למשימה הם מהמוכשרים שבבית הספר שלנו ואין ספק שהם עמדו בה בהצלחה רבה וזאת בזכות הליווי הצמוד וההנחיה המקצועית של רות ברון מסגל המורים" אומר עידו רקנטי ראש המחלקה לעיצוב אופנה בסטודיו 6B.
הבנות צועדות עם פרופסור אתי גרנות.
צילום: רותי פרישברג, בי"ח קפלן
  משה כהן, יו"ר עמותת לב נעמי, הוסיף: "כמי שנמצא שנים בתוך עולם שכולו מבוסס על נתינה לאחרים, הן במסגרת חסדי נעמי הן במסגרת לב נעמי, אני יכול לומר שתצוגת האופנה הנוכחית של קפלן, סטודיו 6B, ולב נעמי, היא מהפרויקטים היפים שהיינו מעורבים בהם. כולי תקווה שיבוא יום שבו לא נצטרך ליזום פרויקטים מאין אלו וכולם יהיו בריאים, עד אז נמשיך לפעול ולהישען על מתנדבינו למען עשיית דברים טובים לכל מי שזקוק לכך". רוצים לדעת עוד על לימודי עיצוב אופנה? לחצו כאן