כל מעצב פנים יודע שדירה הבנויה בצורה אלכסונית עשויה להיות אתגר לא קטן. בדירת המנטורינג במרכז תל אביב, בחרו המעצבות סיוון ליבנה חכים ורותם חנן, בליווי האדריכל אמיר נבון, לדלג בקלילות מעל האתגר תוך על ידי משחק מרתק בין צבע, חומר וחלל.
 

חדר מאסטר – מבט לנישת הצבע הממשיכה לדלת הארון. צילום: גדעון לוין

 
המשימה שהוגדרה על ידי בעלי הדירה הייתה להשביח את 105 המ"ר שלה עבור השקעה. המטרה:  3 חדרי שינה, 2 חדרי רחצה וחלל ציבורי מרווח ומואר, תוך שמירה על קשר עם הצמחייה והירוק המקיפים את הדירה.
 
חדר רחצה מאסטר –
נישה שחורה מרצפה עד תקרה המגדירה את שטח המקלחון. צילום: גדעון לוין.
 
מתוך ההתמודדות עם תוואי הדירה המורכב, נולדה שפה שלמה, ששימשה את סיוון ורותם כקונספט וחזרה במגוון צורות וחומרים ברחבי הדירה. תכנון החלל הושפע רבות מקוויה האלכסוניים של הדירה ומתוך הניסיון לייצר חלל מרובע ככל הניתן, מוסגרו אזורים שונים, על ידי תחימתם בנישות של צבע וחומר. הנישות כולן זכו למראה אחיד המטפס מהרצפה, דרך הארונות והקירות ועד לתקרה.
 
חדר שינה נוסף – קוביות צבעוניות משולבות בארון לבן לקריצה של צבע., צילום: גדעון לוין
 
על מנת ליצור המשכיות בדירה נבחרה לפרויקט רצפת מיקרוטופינג בהיר במראה טבעי. במקומות בהם הופיעו נישות הצבע רצפת המיקרוטופינג הוחלפה בפרקט עץ הצבוע בגוון תואם לגוון הנישה המיועדת.
 
חלל ציבורי מואר ומרווח.
צילום: גדעון לוין.
 
הרעיון של הגדרת חלל דרך כתמי צבע זכה למספר תרגומים בפרוייקט. בחדרי הרחצה שולב הקונספט באריחים בצבע שחור התוחמים את אזור המקלחון. בחלל המרכזי, נעשה שימוש בצבע הכחול שחוזר בפרקט, בשטיח, בדלת, בקירות, בתקרה ואפילו מצליח להתכתב עם הנישות הכחולות בחדרי השינה. בנוסף, הודגש בחלל הציבורי גם אזור הדק הממשיך מהמרפסת החיצונית ועד לתוך הדירה. המשכיות זו יצרה תחושה שהמרפסת גדולה ומרווחת יותר והפכה אותה לאלמנט עיצובי בפני עצמו, שהועצם עוד יותר בזכות ההשתלבות הטבעית והנכונה בצמחיה הירוקה העוטפת את הבית.
 

מבט לנישת צבע,צילום: גדעון לוין
מטבח – משטח העבודה מטפס לאורך הארונות. אחסון ושטח עבודה נוסף באלמנט במסגרות., צילום: גדעון לוין
מרפסת – עץ איפאה ממשיך ןמטפס לאורך הקיר, צילום: גדעון לוין
תוכנית העמדה