מעיין מלכה, בוגרת לימודי אופנה בסטודיו 6B זכתה להיכלל ברשימה האקסקלוסיבית שפרסם מגזין היוקרה הבינלאומי Chic Icon

מעיין מלכה, בוגרת לימודי אופנה בסטודיו 6B, זכתה להיכלל ברשימת חמשת מעצבי אופנת העילית המובילים היום בישראל מטעם מגזין היוקרה הבינלאומי Chic Icon שבסיסו בדובאי. הכבוד גדול במיוחד כי לצידה ברשימה נמצאים אייקונים מקומיים שכבר יודעים משהו על הכרה בינלאומית, כמו אלון ליבנה וגליה להב.

איך מגיעים לרשימה כל כך יוקרתית?

"אני מאוד נרגשת להיכלל ברשימה לצד שמות גדולים כל כך כמו אלון ליבנה וגליה להב" אומרת מעיין מלכה "ומה שנחמד שבעצם הגעתי אל הרשימה די במקרה. לפני פחות מחודש היתה לי הזדמנות להשתתף בשבוע האופנה הבינלאומי בדובאי ולהציג את הקולקצייה שלי בתצוגת מסלול ובחנות תצוגה. רק בדיעבד, הבנתי שמנהלת המגזין ביקרה בחנות שלי והתרשמה מאוד מהדגמים".

מעיין, מסתבר, היא אשת עסקים ממולחת ומלאת אנרגיות וכריזמה. בתקופת הקורונה, כמו כולנו, היא ישבה בבית וכמעט לא עבדה. אבל בשבילה, זה היה בדיוק הזמן הנכון לנצל את המומנטום כדי לחשוב על תכניות לעתיד. "ניצלתי את הזמן לציור וגיבוש הקולקציה הבאה שלי ועסקתי בחיפושים, בדיקות ובחירות של מה ארצה לייצר כשהכל יחזור להיפתח. ידעתי בדיוק איך אני רוצה שהכל יראה והייתי מוכנה, כעסק, גם להמר ולקחת סיכונים. במרץ האחרון, כשחזרו לאט לאט האירועים, הקולקציה כבר הייתה מוכנה וביולי כבר יכולתי לצלם אותה עם דוגמניות בצורה מקצועית. משם, הדרך לדובאי הייתה קצרה יחסית".

מסטודיו 6B לסטודיו יוקרתי. איך הכל התחיל?

"מעיין הגיעה לסטודיו 6B עם רקע וידע בעיצוב אופנה ומיד בלטה בעקשנות ובהחלטיות שלה לממש את החלום" אומרת ירדנה זיו, ראש המחלקה לעיצוב אופנה בסטודיו 6B "היא למדה להקשיב, לקבל ביקורת, להפנים ולהתקדם הלאה. בהמשך, היא התפתחה תוך כדי עשייה ובחינת השוק. המיקום שלה ברשימה הוא ללא ספק תעודת הכרה בכישרון שלה".

ובאמת, מעיין לא יושבת לרגע. עם מבט קדימה והלאה, את הסטודיו היוקרתי והמצליח שלה לשמלות ערב וכלה, היא פתחה לפני כשנתיים בכפר בלום שם, היא מעסיקה ארבע תופרות ועובדת במקביל מול מפעל של תופרות באוקראינה. "אל הקורס בסטודיו 6B הגעתי אחרי שוויתרתי על לימודי תואר ובמטרה לקבל את ארגז הכלים שייתן לי את הבסיס שהיה הכרחי בשבילי לפתיחת עסק מצליח" אומרת מעיין "בשנה מרוכזת, קיבלתי את כל מה שהיה נחוץ לי כדי ללכת עם החלום שלי עד הסוף. הבנתי גם שחשוב ללמוד תוך כדי תנועה וכן לאתר וליצור קשרים עסקיים ואחרים גם ברמה המקומית וגם ברמת הבינלאומית".

מה מאפיין את קולקציית השמלות לשנת 2022?

"אני יוצרת שמלות כלה וערב בקו יוקרתי, נשי, רומנטי וסקסי תוך שילוב בין קלאסיקות אופנתיות וחדשנות אופנתית. 'תהיי המוזה של עצמך' ו'אני מודעת לכך שאני נדירה' הם משפטי מפתח מרכזיים ביצירה שלי" אומרת מעיין.

במגזין Chic Icon נכתב עליה גם שהמטרה שלה היא לספק עיצוב אלגנטי שיקנה לאישה ביטחון עצמי ואלגנטיות."מכיוון שהיא מתמקדת בעיצוב שמלות שעוזרות לנשים לבטא את היופי הטבעי שלהן, היא לא עושה שימוש בצבעים רבים. ההיפך, היא מעדיפה לעשות שימוש בפלטה עדינה של לבן, פניה, ניוד וכסף. לעיתים, היא מוסיפה גוונים כמו ירוק ואחרים אבל לעולם היא נשארת בסביבה של קסם ועדינות".

נראה שזו רק תחילת הדרך של מעיין מלכה ואנחנו שמחים לדעת שהכלים שרכשה בסטודיו 6B היוו לה מקפצה לעתיד מקצועי ועסקי בטוח. בהצלחה.